Przejdź do treści
10°CPowietrze: bardzo dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 06:49 · zachód 17:46
reklama

Hutnik Kraków

II liga, sezon 2026/2027: 4. miejsce na 18, 18 pkt, bramki 18:14

Sezon: 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Stal Stalowa Wola pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze WWWRWPRPPW

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1950
Kraj
Polska
Stadion
Stadion Suche Stawy
Adres
ul. Ptaszyckiego 4, Kraków
Pojemność
12 000 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Stadion Suche Stawy

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Krzysztof Swiatek Krzysztof Swiatekod 07.2025

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze5611
Zwycięstwa325
Remisy123
Porażki123
Bramki zdobyte81018
Bramki stracone41014
Średnio zdobytych na mecz1,61,71,6
Średnio straconych na mecz0,81,71,3
Czyste konta213
Mecze bez strzelonego gola123
Najwyższa wygrana u siebie
3:0
Najwyższa wygrana na wyjeździe
2:5
Najwyższa porażka u siebie
0:2
Najwyższa porażka na wyjeździe
4:2
Najdłuższa seria zwycięstw
3 mecze
Najdłuższa seria remisów
1 mecz
Najdłuższa seria porażek
2 mecze
Rzuty karne wykorzystane
1 z 2

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
11.10.2026 11 Sokół KleczewB. Juszczyk 45+2' (k.) 1:2 Hutnik KrakówB. Florek 29'; K. Rzepka 51'
03.10.2026 10 Hutnik Kraków 0:2 Tychy 71M. Horvat 31'; P. Gebala 47'
20.09.2026 9 Śląsk Wrocław IIS. Rygiel 22'; M. Tudruj 89' 2:0 Hutnik Kraków
12.09.2026 8 Hutnik KrakówOskar Kordykiewicz 33' 1:1 Zawisza BydgoszczJ. Juskiewicz 21'
06.09.2026 7 Znicz PruszkówT. Proczek 24'; D. Barnowski 62' (k.); A. Kazimierczak 66'; A. Nadolski 90' 4:2 Hutnik KrakówO. Zawada 7', 18' (k.)
29.08.2026 6 Hutnik KrakówB. Florek 32'; Mateusz Sowiński 35' 2:1 Stal Stalowa WolaJ. Jelen 12'
23.08.2026 5 Lechia Zielona GóraR. Ostrowski 69' 1:1 Hutnik KrakówMateusz Sowiński 17'
16.08.2026 4 Hutnik KrakówO. Zawada 32', 41' 2:0 Legia Warszawa II
08.08.2026 3 Podhale Nowy TargM. Surzyn 10'; T. Kubik 90' 2:5 Hutnik KrakówOskar Kordykiewicz 7'; B. Florek 37'; N. Ponomarenko 54'; V. Nweke 59'; O. Zawada 66'
01.08.2026 2 Hutnik KrakówB. Florek 7'; O. Zawada 20'; D. Pietruszka 72' 3:0 Świt Skolwin
25.07.2026 1 Sandecja Nowy Sącz 0:0 Hutnik Kraków

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1O. Zawada612
2B. Florek41
3Mateusz Sowiński21
3O. Kordykiewicz23
5D. Pietruszka1
5K. Rzepka1
5N. Ponomarenko1
5V. Nweke1

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
M. Mędrala1190000
D. Hoyo-Kowalski12190000
W. Nowak33190000
Franciszek Olszewski210000
Oliwier Klarman180000
Obrońcy
M. Gandziarowski13200110
K. Bracik14240010
M. Soja18190010
D. Ściuk24200010
V. Nweke25191010
K. Kopyscianski79170000
M. Adamczyk180000
Pomocnicy
D. Burka5260010
Nikita Kholodov8190000
K. Rzepka9171000
Oskar Kordykiewicz11252310
S. Bil16170010
O. Zawada19196200
K. Halo20170000
P. Sajdak20250000
F. Laskowski26240030
M. Budziński27350120
A. Motrycz37190110
I. Gałek47170010
N. Ponomarenko55201000
M. Zieba80210000
D. Pietruszka98191000
Y. Dudchenko190000
Napastnicy
Mateusz Sowiński10242110
B. Florek17214110
K. Lelek23220000

Skład zgłoszony do rozgrywek (31). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: II liga, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Znicz Pruszków 11 26 24:12
2 Tychy 71 11 23 17:6
3 Górnik Łęczna 11 20 21:13
4 Hutnik Kraków 11 18 18:14
5 Podhale Nowy Targ 11 18 22:20
6 Olimpia Grudziądz 11 18 14:16
7 Rekord Bielsko-Biała 11 17 16:12
8 Zawisza Bydgoszcz 11 16 17:14
9 Sandecja Nowy Sącz 11 16 15:12
10 Lechia Zielona Góra 11 15 20:18
11 Chojniczanka Chojnice 11 15 19:19
12 Avia Świdnik 11 14 14:17
13 Stal Stalowa Wola 11 13 19:23
14 Legia Warszawa II 10 12 20:17
15 Śląsk Wrocław II 10 9 17:20
16 Sokół Kleczew 11 8 12:25
17 Świt Skolwin 11 8 11:25
18 Resovia Rzeszów 11 4 7:20

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 13.10.2026.