3 grudzień 2020

Podkarpackie: w szpitalu tymczasowym przebywa 11 pacjentów

fot. By Mach240390 - Praca własna, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50805839
11 pacjentów chorych na COVID-19 przebywa w szpitalu tymczasowym w Rzeszowie – poinformował PAP w czwartek rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk.
REKLAMA

Placówka działa od ubiegłego tygodnia i mieści się w nowo wybudowanym skrzydle szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie. Aktualnie dostępnych jest 20 łóżek covidowych; w tym pięć wyposażonych w respiratory. Docelowo w szpitalu będzie 160 łóżek, z czego 30 respiratorowych, z możliwością uruchomienia kolejnych miejsc w razie takiej potrzeby.

Jak podkreślił w czwartek Mielniczuk, obecnie w placówce przebywa 11 pacjentów.

Rzecznik zaznaczył, że w związku z mniejszą liczbą pacjentów hospitalizowanych wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zdecydowała o „uwolnieniu łóżek covidowych” w szpitalu w Dębicy. "Następne decyzje w tej sprawie, dotyczące innych szpitali, będą podejmowane na bieżąco" – powiedział.

Mielniczuk zastrzegł, że szpital tymczasowy nadal będzie przyjmował pacjentów, bo jak dodał, najwięcej zakażeń na Podkarpaciu odnotowywanych jest w Rzeszowie i okolicach.

W czwartkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na Podkarpaciu zanotowano 413 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W regionie zmarło 29 osób, dziewięć z nich nie miało chorób współistniejących. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podkarpackie
47606
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Stalowej Woli

kiedy
2021-04-09 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Stalowa Wola,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-06 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Stalowa Wola,...
wstęp biletowany